Autumn Spiel

Granite Curling Club of Seattle

November 5-7, 2010 - Completed

Open Spiel, 32 team limit, Friday night draws at 6:00, 8:15 and 10:30pm

Teams - 32

Team Name From Members W L Position
Macdonald Duncan BC Scott Macdonald, Christine Macdonald, Christine Fishwick, Keith Thomson 5 0 Winner
Steven Demlow Granite Steven Demlow, David Booth, Cory Yalowicki, Mark Brattin 4 1 Finalist
Betty Kozai GCC Betty Kozai, Sharon Vukich, Paul Lyttle, Steve Lundeen 4 1 B Winner
Double on the Rocks gcc Sir William, Madam Rugen, Dale Barksalot, Muscles, Ken Chardos 5 1 C Winner
Brady Clark Seattle Granite Brady Clark, Cristin Clark, Philip Tilker, Bev Walter 3 1 Semi-Finalist
Miyo Konno GCC Miyo Konno, Stuart Beck, Joe Roberts, Jill Lamberts 3 1 Semi-Finalist
Tom Violette GCC Tom Violette, Luc Violette, Robert McAuley, Evan McAuley 3 2 B Finalist
Team Good GCC Cyndy Eng-Dinsel, Em Good, Jennifer Westhagen, Elle Lebeau 4 2 C Finalist
Schaak Attack Evergreen Doug Schaak, OldPac # 2, Pool Shark Jukich, Old Rutan 2 1  
John Rasmussen GCC John Rasmussen, Darren Lehto, Bob Knievel, Jill Jackson 2 1  
Mabbatt The Granite Ken Mabbatt, Ray Melton, Phil McNutt 2 1  
Pleasant Potter The Granite James Pleasants, Doug Potter, Galan Potter, Adam Heinricy 2 1  
Ivy SFBACC Mike Greenberg, Barry Ivy, Phil Lorin, Brian Patrick 3 2  
Where's my beer? gcc Joel Russ, Bret Nordlund, John Moscariello, Justin Ladwig 3 2  
Richard GCC/BC Leslie Frosch, Ken Richard, Nancy Richard, Morris Richard, Adam Richard, Colleen 2 2  
El Guz GCC Benj Guzman, Bob Harris, Jacob Guzman, Adele Guzman, Nick Connolly 2 2  
Mike Calcagno Granite Mike Calcagno, Jennifer Lee, Chris Rimple, Laura Yee 2 2  
Thibodeaux GCC Seattle Thibodeaux, Bob Thibodeaux, Dani Thibodeaux, Jessica Juhl Schultz, Todd Schultz 2 2  
Art Placek Evergreen/Granite Art Placek, Phil Placek, Ethan Bradford, Russ Twoey 2 2  
Pat Sweet   Pat Sweet, Cyndie Sweet, Blake Sweet, Miranda Heaslip 1 2  
Jake Vukich   Jake Vuke, Pat Conn, Mike Tom, Rye Dunn 1 2  
Robertson Evergreen Curling Eleanor Robertson, Yvonne Perceval, Kathy Placek, Dana Watson 1 2  
Fairley Evergreen CC Ron Fairley, Karen Fairley, Rodrigo Zelaya, Evan Fairley 1 2  
Melton GCC Mary Melton, Ken Giesbers, Mike Blackard 1 2  
Craig Webster Evergreen CC Craig Webster, Keith Lafortune 1 3  
Shelby Sweet   Shelby Sweet, Kate Lawson, Nikki Lorvick, Christine Donnan 0 3  
Flying meeses gcc Richard Winograd, Steve # 1, Steve # 2, Iulia 0 3  
Bryan Mathews WCCC/VCC Bryan Mathews, Jere Tarnowski, Patrick Tabuchi, Matthew David 0 3  
Davinna Ohlson Kong SFBACC Loreen Makishima, Davinna Ohlson Kong, Sarah Walsh, Loreen Makishima-Wolf, TC Altus 0 3  
Ryan Pecha   Ryan Pecha, Vijay Kumar, Nick Sondergaard, Tyler Piatz, Tyler Van Horn 0 3  
Charles Smith gcc Charles Smith, Mike Babcock, Jenn Schleit, Bill Ruddick 0 3  
Trapped Under Ice   Andrew Scherkus, Michael Landry, Jason Landry, Nick Carter 0 3  

Printer Friendly Version

Copyright Granite Curling Club of Seattle | All rights reserved