Seattle April Spiel

Granite Curling Club of Seattle

April 8-11, 2010 - Completed

B-movie weekend!

Teams - 56

Team Name From Members W L Position
Lisa Rugen GCC Lisa Rugen 6 0 Winner
Ron Leake Royal City Ron Leake 5 1 Finalist
Cyndy Eng-Dinsel GCC Cyndy Eng-Dinsel 4 1 B Winner
Andrew Ernst GCC Andrew Ernst, John Kelley, Jennifer Westhagen, Steve Lundeen 6 1 C Winner
Randy Nieman Esquire Randy Nieman 5 2 D Winner
Jake Vukich GCC Jake Vukich 4 1 A Semi-Finalist
Kendall Jessiman North Shore Kendall Jessiman, tbc 3 1 A Semi-Finalist
Tara Clark Langley Tara Clark 4 2 B Finalist
Dave Smith Victoria Dave Smith 5 2 C Finalist
Gord Beck Edmonton Gord Beck 4 4 D Finalist
John Henthorn GCC John Henthorn 3 1 A Quarter-Finalist
Elisha Yager Royal City Elisha Yager 3 1 A Quarter-Finalist
Mike Calcagno GCC Mike Calcagno, Jennifer Lee 3 1 A Quarter-Finalist
Steve Liske Evergreen Steve Liske 3 2 A Quarter-Finalist
David Cornfield GCC David Cornfield 3 2 B Semi-Finalist
Dale Mand Royal City Terry Jones, Dale Mand, Myra Antaya, Michelle Spannier 3 2 B Semi-Finalist
Brady Clark GCC Brady Clark 4 2 C Semi-Finalist
Bud Harbidge Victoria Bud Harbidge 2 3 C Semi-Finalist
Leon Romaniuk GCC Leon Romaniuk, Paul Lyttle, John Rassmussen, Christie Wilhelmy 5 2 D Semi-Finalist
Sharon Vukich GCC Sharon Vukich 3 4 D Semi-Finalist
Randall Noble Vancouver Randall Noble 4 2  
April Gale Seixeiro GCC April Gale Seixeiro, Steve Seixeiro, Mijung Wick, Jeff Wick, Thomas Brandt, Jiyoung Lee 3 2  
Craig Lightbody Royal City Craig Lightbody 3 2  
Stuart Roche Victoria Stuart Roche 2 2  
Ken Mabbatt GCC Ken Mabbatt 2 2  
Richard Burmeister GCC Richard Burmeister 2 2  
Bob Thibodeaux GCC Bob Thibodeaux 2 2  
Team Immoral GCC Philip Tilker, Benj Guzman, Megan McClure, Kristina Tilker, John Moscariello, Ryan Purcell 2 2  
Jim DeGeer Abbotsford Jim DeGeer 2 2  
Derek Surka Nutmeg Derek Surka 2 2  
Doug Schaak Evergreen Doug Schaak 3 3  
Zach Radmer GCC Zach Radmer 2 2  
Charles Smith GCC Charles Smith, Rob Gessner, Michael Babcock, Nick Connolly 3 3  
The Light Weights Granite Colin Dauria, Jessa Nunley, Matt Stutzenberger, some others yet to be IDed 2 2  
Don Vermiere Victoria Don Vermiere, Rick Manifold, John Coyne, Rick Collins 2 2  
Wayne Harris Comox Valley Jackie Ainsworth, Wayne Harris, Lyz Cover, Janice Ainsworth 2 2  
Greg Smith GCC Greg Smith, Kimberly Hitchcock, Jon Wilson, Claire Potter 2 3  
David Aronson GCC David Aronson 2 3  
Brenda Nordin Kamloops Brenda Nordin 2 3  
David Johl Cloverdale David Johl, Adrian Palowski, Janet Palowski, Linda 2 3  
Sam Rooney Chilliwack Sam Rooney 2 3  
...w/ zombies init n/a Alvin Yau, Remington Booher, Dory Booher, Tom Lai 2 3  
Neil Enns GCC Neil Enns 1 3  
David Booth GCC David Booth 1 3  
Bob Combs GCC Bob Combs 1 3  
Brian Essington Vernon Brian Essington 1 3  
Heather Kyllo Vernon Heather Kyllo 1 3  
Tom Nance GCC Tom Nance 1 3  
Kelsi Jones Royal City Kelsi Jones 1 3  
Brooms of Doom GCC Chris Rimple, Eric Phillips, Ethan Bradford, Philip Placek 1 4  
Melissa Metzger GCC Melissa Metzger 0 4  
Thomas Vogelsang San Francisco Thomas Vogelsang 0 4  
Brian Dolan Boise Brian Dolan 0 4  
Jay Blackburn GCC Jay Blackburn, Mark Siwek, Jeffrey Wandasiewicz, Andrew Lee 0 4  
Cool Runnings Granite Jonathan Fadok, Dustin Key, David Doan, Veronica Fadok 0 4  
Chris Ewert Chilliwack Chris Ewert 0 4  

Printer Friendly Version

Copyright Granite Curling Club of Seattle | All rights reserved