7th Annual Man Spiel

Granite Curling Club of Seattle

October 25-27, 2013 - Completed

Cash Prizes, Southern BBQ Supper, Free Food all weekend, Curl BC Region 11 Bonspiel Tour points (50 for each team, plus additional for semi-finalists and better).

$20/team for entry into the Calcutta, payable upon check-in.

Teams - 18

Team Name From Members W L Position
Steve Demlow Granite Steve Demlow, David Booth, Ari Krasik-Geiger, Charles Smith 5 0 Winner
What The Fox? Granite Joe Fox, Drew Schleit, Avi Belinsky, Thomas Lee 3 1 Finalist
Lyle Sieg Granite C C Lyle Sieg, Tom Violette, Ken Trask, Brad Casper, Steve Lundeen 3 1 B Winner
Jake Vukich GCC Jake Vukich, Evan McAuley, Luc Violette, Kyle Lorvick 4 1 C Winner
Guzman Granite Temple Joel Larway, Benj Guzman, Peter Sommer, Chad Siefert 2 1 SemiFinalist
Twerkin 4 the weekend GCC Bill Rugen, Doug Kauffman, John Rassumssen, Liam Helmsworth 2 1 SemiFinalist
Shirt Heads Granite temple Nick Connolly, Jacob Guzman, Grandpa Bob, TBD 3 2 B Finalist
Galey Guys Granite Sam Galey, Andrew Ernst, Mac Guy, Jeremy Dinsel 3 2 C Finalist
James Pleasants Granite James Pleasants, Ken Mabbatt, Phil McNutt, Karl Picard 2 2  
Team Wright Royal City Curling Club Team Wright, The Big Easy, Cookie, The Guacamole Kid, Dark Prince  
Jun Kamata Granite Jun Kamata, Lance Relland, Chris Parsons, Stephen Grant, J.D. Scholten 1 2  
Heavy Gourmands Granite's Kitchen Bret Dodson, Jim Sullivan, Ethan Owens, Toby Determined 1 2  
John Harrison Granite John Harrison 1 2  
Doug Kilborn Richmond Rob Dennis, Doug Kilborn, TBA, TBA 1 3  
Chris Rimple Granite Chris Rimple, Mitchell Hymowitz, Philip Placek, Art Placek 1 3  
David Aronson Granite Curling Club David Aronson, Christopher Sherry, Peter Kron, Robi Singh 0 3  
Team Knievel Granite CC Team Knievel, Bob Knievel, Steve Seixeiro, Justin Boshoven, Andrea Callegari 0 3  
Pat's Philly Steaks GCC Harry Saylor, Pat Sweet, Phil Shryock, Matt Guzzardo 0 3  

Printer Friendly Version

Copyright Granite Curling Club of Seattle | All rights reserved