Granite Curling Club of Seattle - Holiday Spiel - December 3-5, 2010

Friday December 3 Saturday December 4 Sunday December 5  
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 8:00 am 10:30 am 1:00 pm  
               
Guzin Together              
A1 Sh 2 L: B1      Cyndy Eng-Dinsel          
Cyndy Eng-Dinsel                  
      A18 Sh 1 L: C7      Betty Kozai      
Betty Kozai                    
A2 Sh 3 L: B1      Betty Kozai            
Garzina                  
          A26 Sh 3    Betty Kozai  
Pat Sweet                  
A3 Sh 1 L: B2      Pat Sweet            
Plan B                    
      A19 Sh 2 L: C6      Burmeister, Rich      
Burmeister, Rich                  
A4 Sh 4 L: B2      Burmeister, Rich          
Thibodeaux                
            A30 Sh 4  Betty Kozai
Shelby Sweet                
A5 Sh 5 L: B3      Seixeiro          
Seixeiro                  
      A20 Sh 3 L: C6      Seixeiro      
  Marychello Brown                    
  A6 Sh 4 L: B3      Terri Walker            
  Terri Walker                
          A27 Sh 1    Doug Schaak  
  Team Tom                  
  A7 Sh 2 L: B4      Team Tom          
  DOSSETT                  
      A21 Sh 3 L: C5    Doug Schaak      
  Doug Schaak                
  A8 Sh 1 L: B4      Doug Schaak        
  Larry Dyok                
              A33 Sh 3  Brady Clark
  Randall Noble              
  A9 Sh 5 L: B5    Zach Radmer        
  Zach Radmer              
      A22 Sh 4 L: C4    Zach Radmer    
  Jon Wilson                
  A10 Sh 2 L: B5    Jon Wilson        
  Mary Melton              
          A28 Sh 1    Brady Clark  
  Cross Face Peel                
  A11 Sh 3 L: B6    Cross Face Peel          
  Smoltz                
      A23 Sh 2 L: C3    Brady Clark      
  Brady Clark                  
  A12 Sh 1 L: B6    Brady Clark          
  Karl Picard                
              A32 Sh 2  Brady Clark
  Craig Webster              
  A13 Sh 4 L: B7    Craig Webster          
  Donna Christian                
      A24 Sh 1 L: C2      Steven Demlow      
    Steven Demlow                  
    A14 Sh 4 L: B8  Steven Demlow            
    Greg Smith                
            A31 Sh 4    Steven Demlow  
    Team Knievel            
    A15 Sh 1 L: B8    Miyo Konno          
    Miyo Konno                
                   
  Feed the n00bs       A29 Sh 2 L: C5      Miyo Konno    
  A16 Sh 3 L: B7      Team S.L., UT.              
  Team S.L., UT.                  
      A25 Sh 4 L: C1    Team S.L., UT.        
  Jake Vukich                
  A17 Sh 5 L: B12      Jake Vukich          
  Dena Rosenberry                
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 8:00 am 10:30 am 1:00 pm  
               
    Guzin Together          
    B1 Sh 5 L: C1      Guzin Together    
    Garzina                
          B9 Sh 2    Guzin Together  
    Plan B              
    B2 Sh 3 L: C2      Plan B      
    Thibodeaux                  
              B13 Sh 3  Larry Dyok
    Shelby Sweet            
    B3 Sh 2 L: C3      Shelby Sweet      
    Marychello Brown                  
          B10 Sh 4    Larry Dyok  
      DOSSETT            
      B4 Sh 5 L: C9      Larry Dyok    
      Larry Dyok              
              B16 Sh 2 
        Randall Noble          
        B5 Sh 3 L: C8      Randall Noble    
        Mary Melton            
            B11 Sh 1    Randall Noble  
        Smoltz            
        B6 Sh 4 L: C8      Karl Picard      
        Karl Picard            
              B15 Sh 4  Randall Noble
        Donna Christian          
        B7 Sh 1 L: C7      Donna Christian      
        Feed the n00bs              
            B14 Sh 3    Team Knievel  
        Dena Rosenberry        
      Greg Smith B12 Sh 2 L: C4    Team Knievel    
      B8 Sh 5 L: C9  Team Knievel        
      Team Knievel          
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 8:00 am 10:30 am 1:00 pm  
               
        Jake Vukich      
        C1 Sh 1    Jake Vukich    
        Garzina          
            C10 Sh 2    Jake Vukich  
          Craig Webster          
          C2 Sh 5    Craig Webster      
          Thibodeaux        
              C14 Sh 5  Jake Vukich
        Cross Face Peel        
        C3 Sh 3    Cross Face Peel    
        Marychello Brown            
            C11 Sh 1  Cross Face Peel  
          Jon Wilson    
          C4 Sh 3  Dena Rosenberry  
          Dena Rosenberry      
              C17 Sh 4  Jake Vukich
          Team Tom      
          C5 Sh 5  Team S.L., UT.  
          Team S.L., UT.      
            C12 Sh 3  Team S.L., UT.  
        Pat Sweet        
        C6 Sh 5    Terri Walker    
        Terri Walker            
                Team S.L., UT.
          Cyndy Eng-Dinsel     C16 Sh 1   
          C7 Sh 4    Cyndy Eng-Dinsel    
          Feed the n00bs          
                 
          Mary Melton   C15 Sh 2  Cyndy Eng-Dinsel  
          C8 Sh 2    Mary Melton    
          Smoltz        
            C13 Sh 5  Greg Smith  
        DOSSETT        
        C9 Sh 4    Greg Smith    
        Greg Smith        
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 8:00 am 10:30 am 1:00 pm  
Bonspiels | Granite Curling Club of Seattle

Bonspiels

Bonspiels (or "spiels") are curling competitions generally held over a weekend - often with a specific theme or set of participants.

This list has links to more information about each bonspiel - including signup (if available), schedule, and results.