Granite Curling Club of Seattle - Summer Spiel - June 8-10, 2012

Friday June 8 Saturday June 9 Sunday June 10
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 9:00 am 11:30 am 2:00 pm  
               
The Mighty Platypus              
A1 Sh 1 L: B1       Devil Wears Teflon          
Devil Wears Teflon                
      A18 Sh 5 L: C7       Shelby Sweet      
Shelby Sweet                  
A2 Sh 3 L: B1       Shelby Sweet            
Haboobs                
          A27 Sh 2     Bromancing the Stone  
Bromancing the Stone             Semifinalist  
A3 Sh 2 L: B2       Bromancing the Stone            
Brian Dolan                  
      A19 Sh 1 L: C6       Bromancing the Stone      
Tammy Lehto                
A4 Sh 5 L: B2       Daniels          
Daniels              
            A31 Sh 4 L: A34   Good Guy Clark
steve demlow             Finalist
A5 Sh 4 L: B3       steve demlow          
Sommer Time                
A     A20 Sh 3 L: C6       Good Guy Clark      
Jeff Salmans                  
A6 Sh 4 L: B3     Good Guy Clark            
Good Guy Clark                
        A28 Sh 5     Good Guy Clark  
Shane Dennis             Semifinalist  
A7 Sh 1 L: B4       Shane Dennis          
Art Placek                
    A22 Sh 3 L: C5     Jun Kamata      
  Jun Kamata              
  A8 Sh 2 L: B4       Jun Kamata        
  Arnie Iwanick              
               
  Tom Violette             A33 Sh 3 Good Guy Clark
  A9 Sh 5 L: B7     Tom Violette           Winner
  Swanson                
      A21 Sh 2 L: C1   Pete Rossetti        
  Pete Rossetti                  
  A10 Sh 3 L: B12     Pete Rossetti            
  Rachaelle Grimsrud       A26 Sh 1 L: C5       Pete Rossetti    
                   
    Full House              
    A16 Sh 3 L: B8     Connolly          
    Connolly       A30 Sh 4   Pete Rossetti  
                Semifinalist  
  Miyo Konno                
  A11 Sh 4 L: B7     Fearless Finches            
  Fearless Finches                
      A23 Sh 2 L: C2         Fearless Finches      
    Chris Rimple            
    A17 Sh 5 L: B8   Chris Faa          
    Chris Faa         A32 Sh 2 L: A34 Team ALQIMI
                Finalist
  Gordon Lacey              
  A12 Sh 2 L: B5     Mike Freeman          
  Mike Freeman              
      A24 Sh 1 L: C4       Mike Freeman      
  Texas              
  A13 Sh 5 L: B5     Texas          
  Lorrie Rawlins              
          A29 Sh 4     Team ALQIMI  
  Karien Balluff           Semifinalist  
  A14 Sh 1 L: B6     Team ALQIMI        
  Team ALQIMI            
      A25 Sh 5 L: C3       Team ALQIMI    
  Corn thrashers           Bromancing the Stone
  A15 Sh 3 L: B6     Corn thrashers       A34 Sh 5 Pete Rossetti
  Kim McLandress           Pete Rossetti Third
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 9:00 am 11:30 am 2:00 pm  
               
  B The Mighty Platypus          
  B1 Sh 2 L: C1           Haboobs    
  Haboobs          
        B9 Sh 1     Haboobs  
  Brian Dolan            
  B2 Sh 4 L: C2           Tammy Lehto      
  Tammy Lehto            
            B13 Sh 3 Sommer Time
  Sommer Time           B Finalist
    B3 Sh 1 L: C3           Sommer Time      
    Jeff Salmans            
          B10 Sh 5     Sommer Time  
      Art Placek          
      B4 Sh 4 L: C9         Arnie Iwanick    
      Arnie Iwanick          
              B16 Sh 2 Kim McLandress
        Gordon Lacey         B Winner
        B5 Sh 3 L: C8       Lorrie Rawlins    
        Lorrie Rawlins          
            B11 Sh 1   Kim McLandress  
        Karien Balluff            
        B6 Sh 5 L: C8       Kim McLandress      
        Kim McLandress          
              B15 Sh 4 Kim McLandress
        Miyo Konno         B Finalist
        B7 Sh 2 L: C7       Miyo Konno      
        Swanson            
            B14 Sh 3   Miyo Konno  
        Rachaelle Grimsrud        
        B12 Sh 5 L: C4     Chris Rimple    
      Chris Rimple        
      B8 Sh 4 L: C9   Chris Rimple      
      Full House        
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 9:00 am 11:30 am 2:00 pm  
               
        C Tom Violette      
        C1 Sh 4     Tom Violette    
        The Mighty Platypus        
            C10 Sh 5   Tom Violette  
          Chris Faa          
          C2 Sh 3   Chris Faa      
          Brian Dolan        
              C14 Sh 1 Corn thrashers
        Corn thrashers       C Finalist
        C3 Sh 3       Corn thrashers    
        Jeff Salmans        
            C11 Sh 2 Corn thrashers  
          Texas    
          C4 Sh 3   Texas  
          Rachaelle Grimsrud    
              C17 Sh 4 Daniels
          Shane Dennis     C Winner
          C5 Sh 2   Connolly  
          Connolly    
            C12 Sh 1 Daniels  
        Daniels        
        C6 Sh 2       Daniels    
        steve demlow        
              C16 Sh 5 Daniels
          Devil Wears Teflon       C Finalist
          C7 Sh 1     Devil Wears Teflon    
          Swanson        
                 
          Gordon Lacey   C15 Sh 3 Devil Wears Teflon  
          C8 Sh 4   Karien Balluff    
          Karien Balluff        
            C13 Sh 2 Art Placek  
        Art Placek        
        C9 Sh 1     Art Placek    
        Full House      
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 5:00 pm 7:15 pm 9:30 pm 11:45 pm 9:00 am 11:30 am 2:00 pm  
12/1/11 6:45 PM

Last Update: 2012 Jun 10 5:11:06 pm PDT

Bonspiels | Granite Curling Club of Seattle

Bonspiels

Bonspiels (or "spiels") are curling competitions generally held over a weekend - often with a specific theme or set of participants.

This list has links to more information about each bonspiel - including signup (if available), schedule, and results.