Granite Curling Club of Seattle - Holiday Spiel - December 6-8, 2013

Friday December 6 Saturday December 7 Sunday December 8
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:45 am 1:30 pm  
               
Tom Grismer              
A1 Sh 1 L: B1       Steve Demlow          
Steve Demlow                
      A17 Sh 2 L: C1     Steve Demlow      
Shelby Sweet                
A2 Sh 4 L: B1       Shelby Sweet          
Bad Santas              
        A25 Sh 1     Calcagno/Bradford  
Calcagno/Bradford           SemiFinalist  
A3 Sh 2 L: B2       Calcagno/Bradford          
Dean Kattler                
      A18 Sh 4 L: C1     Calcagno/Bradford      
Shirt Heads                
A4 Sh 3 L: B2       Shirt Heads          
Greg Smith              
            A29 Sh 2   Team Knievel
3 Wise Men and April             Finalist
A5 Sh 5 L: B3       3 Wise Men and April          
Aronson                
A     A19 Sh 1 L: C2     Team Knievel      
Sweater Hogs                
A6 Sh 3 L: B3     Team Knievel          
Team Knievel              
      A26 Sh 4     Team Knievel  
Hosers, eh?           SemiFinalist  
A7 Sh 2 L: B4     Hosers, eh?          
TC Altus                
    A20 Sh 5 L: C2     Hosers, eh?      
  Davinna Kong                
  A8 Sh 4 L: B4     Greg Schatzman          
  Greg Schatzman              
              A31 Sh 3 Hackbashers
  The Island of Misfit Toys               Winner
  A9 Sh 1 L: B5       Old Age And Treachery        
  Old Age And Treachery              
      A21 Sh 4 L: C3   Chickenbumps      
  The Naughty List              
  A10 Sh 5 L: B5       Chickenbumps        
  Chickenbumps              
        A27 Sh 2     Hackbashers  
  Art Placek         SemiFinalist  
  A11 Sh 1 L: B6     Hackbashers        
  Hackbashers            
      A22 Sh 5 L: C3   Hackbashers      
  Randall Noble            
  A12 Sh 4 L: B6     Charles Smith        
  Charles Smith            
            A30 Sh 4   Hackbashers
  Red-Nosed DrainBeers           Finalist
  A13 Sh 2 L: B7       Red-Nosed DrainBeers        
  Massive Stones              
        A23 Sh 1 L: C4   3Ts and 1B      
  3Ts and 1B                
  A14 Sh 3 L: B7       3Ts and 1B          
  Santa's Steamers              
          A28 Sh 2   Lyle Sieg  
  Lyle Sieg           SemiFinalist  
  A15 Sh 5 L: B8       Lyle Sieg          
  Merry Rocks                
        A24 Sh 3 L: C4   Lyle Sieg      
    Heat Misers            
    A16 Sh 5 L: B8     Molly's Merry Misfits        
    Molly's Merry Misfits          
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:45 am 1:30 pm  
               
  B Tom Grismer          
  B1 Sh 2 L: D1         Bad Santas      
  Bad Santas            
        B9 Sh 1     Bad Santas  
  Dean Kattler              
  B2 Sh 4 L: D1         Dean Kattler        
  Greg Smith            
            B13 Sh 3 Sweater Hogs
  Aronson           B Finalist
    B3 Sh 1 L: D2         Sweater Hogs        
    Sweater Hogs              
          B10 Sh 4     Sweater Hogs  
    TC Altus            
    B4 Sh 3 L: D2         TC Altus      
    Davinna Kong          
              B15 Sh 2 Sweater Hogs
      The Island of Misfit Toys           B Winner
      B5 Sh 3 L: D3         The Island of Misfit Toys    
      The Naughty List          
          B11 Sh 1   The Island of Misfit Toys  
      Art Placek          
      B6 Sh 3 L: D3       Randall Noble      
      Randall Noble          
              B14 Sh 4 Merry Rocks
      Massive Stones         B Finalist
      B7 Sh 1 L: D4       Santa's Steamers      
      Santa's Steamers          
          B12 Sh 3   Merry Rocks  
      Merry Rocks        
      B8 Sh 2 L: D4       Merry Rocks    
      Heat Misers        
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:45 am 1:30 pm  
               
        C Shelby Sweet      
        C1 Sh 3     Shelby Sweet  
        Shirt Heads      
            C5 Sh 1   Shelby Sweet
          3 Wise Men and April     C Finalist
          C2 Sh 3   3 Wise Men and April  
          Greg Schatzman      
              C7 Sh 4 Shelby Sweet
          Old Age And Treachery     C Winner
          C3 Sh 2   Old Age And Treachery  
          Charles Smith      
              C6 Sh 1 Old Age And Treachery
          Red-Nosed DrainBeers     C Finalist
          C4 Sh 5   Red-Nosed DrainBeers  
          Molly's Merry Misfits    
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:45 am 1:30 pm  
               
        D   Tom Grismer      
          D1 Sh 5     Greg Smith  
          Greg Smith        
              D5 Sh 2 Davinna Kong
        Aronson       D Finalist
        D2 Sh 5       Davinna Kong  
        Davinna Kong      
              D7 Sh 1 Davinna Kong
          The Naughty List     D Winner
          D3 Sh 4   Art Placek  
          Art Placek      
              D6 Sh 5 Art Placek
            Massive Stones   D Finalist
            D4 Sh 3 Heat Misers  
            Heat Misers  
               
6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:15 am 12:30 pm 2:45 pm 6:00 pm 8:15 pm 10:30 pm 8:00 am 10:45 am 1:30 pm  
11/30/13 3:46 PM

Last Update: 2013 Dec 8 3:52:35 pm PST

Bonspiels | Granite Curling Club of Seattle

Bonspiels

Bonspiels (or "spiels") are curling competitions generally held over a weekend - often with a specific theme or set of participants.

This list has links to more information about each bonspiel - including signup (if available), schedule, and results.