Granite Curling Club of Seattle
June 15-17, 2018 - Completed
Primary tabs
Teams - 32
Team Name | From | Members | W | L | Position |
---|---|---|---|---|---|
Spain | Victoria CC | Miles Craig, Carley Sandwith, Tom Sandwith, Heather Sandwith | 5 | 0 | Winner |
Germany | Comox Valley | RAY MICHELL, MELANIE RAIT, JADE JENSEN, MARE MICHELL | 4 | 1 | Finalist |
Sweden | SFBACC | Matt Blandford, Darren Moulding, Sean Franey, Dave Sciacero | 4 | 1 | B Winner |
Croatia | CVCC | Chris Tolton, Val Schultz, Duane Hemingway, Katlyn Tolton | 5 | 1 | C Winner |
Egypt | Em, Fran, Marcio, Will | 3 | 1 | SemiFinalist | |
Uruguay | Plainfield | Ryan Sharp, Greg Fidler, Jen Weir, Jasi Kaur | 3 | 1 | SemiFinalist |
Peru | Royal City CC | Chris Summers, Peter Wenzek, Dave Romani, Nigel McInnis | 3 | 2 | B Finalist |
Nigeria | Granite | Nikki Lorvick, Arianna Rauliuk, Eric Whilden, Aaron Thompson | 4 | 2 | C Finalist |
Saudi Arabia | Granite | Will Dimmit, Kate Fox | 2 | 1 | |
Australia | Granite | Max Schaefer, Katie Manteca, Marc Eiler, Jen Nguyen | 2 | 1 | |
Japan | Chilliwack | Stephen Strathdee, Glen Ford, Sheila Ford, Edie Chaplin | 2 | 1 | |
France | Granite | Richard Palmason, Ryan Doerfler, Kathy Justice, Travis Way, Johnathan Metz | 3 | 2 | |
Poland | East St Paul CC, Manitoba, Royal City CC New Westminster, Fairbanks Alaska | Dan Burch, Carol Honeyman, Jeannette Smith, Martha Hanlon | 2 | 1 | |
Argentina | Peace Arch | Ed Blumke | 3 | 2 | |
Bhutan | Granite/Superior | Duane the “Ancient One” Rutan, Mac the Guy, Joseph Bonfoey, Steven Birklid | 2 | 2 | |
Panama | GCC | Alex Zimmerman, Andrew Carpenter | 2 | 2 | |
South Korea | Granite Curling Club | Ryan Zack, Jonathan Updegrove, Alan Barkley, Geoff McAlpin | 2 | 2 | |
Iran | Granite | Jeffrey Peplinski | 2 | 2 | |
Iceland | Granite Curling Club | Phil Shryock | 2 | 2 | |
Tunisia | GCC | Abby Lin, Amelia Tan, Allison Tan, Mari Torii-Karch | 1 | 2 | |
Morocco | Miranda Heaslip, Charles Smith, Mitchell Hymowitz, Barry VanWieringen | 1 | 2 | ||
Russia | GCC | Jessica Schultz, Emily Knopf, Warren Connacher, Elizabeth Mattox, Robi Singh | 1 | 2 | |
Brazil | Royal City Curling Club | Anne Shibuya, Luciana Barella, Isis Oliveira, Alessandra B | 1 | 2 | |
Mexico | Granite | Todd Schultz, Ken Mabbat, Tim Renner | 1 | 2 | |
Denmark | Lego Land | Max Sando, Mike Taylor, Heather Manahan, Emily Hintz | 1 | 3 | |
Portugal | Granite | Ethan Bradford, Lola Bradford, Mike Tadych, Bowen Zheng | 0 | 3 | |
Columbia | Duluth Curling Club | Geoffrey Ujdur, Jordan Wiklund, Brian Norberg, Eric Birmingham | 0 | 3 | |
Switzerland | Columbus Curling Club | Michael Pintar, Calvin Chandler, George Peppin, Leeanne Chandler | 0 | 3 | |
Belgium | Bucks County | Kevin Stayer, Nancy Gerritsen VanDerHoop, Roland Gerritsen VanDerHoop, Jane Stayer | 0 | 3 | |
Costa Rica | GCC | Brian T. Stark, Kevin Hurly, Chad Johnson, Jeff Pearson | 0 | 3 | |
Senegal | BCC/GCC | Mary Melton, Kara McBroom, Jeanne Larson, Jennie Dodson | 0 | 3 | |
Serbia | GCC Junior Boys | Andrew Bell, Frank Snow, Lennox Weiner, Arjun Thomas | 0 | 3 |
Last Update: 2024 Mar 29 8:34:39 am PDT