Granite Curling Club of Seattle
April 2-5, 2020 - In Planning
Primary tabs
Event Canceled
Teams - 56
Team Name | From | Members |
---|---|---|
Lobster Hit and Roll | GCC | William Rugen, Liam barksdale, John Rasmussen, Lisa Rugen, Kat Rasmussen |
The Admiral and his | Vancouver CC | Jerry McKenzie, Stu Dixon, Don Davis, Peter Spencer |
Dolphin Ate My Baby | Granite | El Guz, Killehto, Patz, Amy T |
CharkLando | CharLando | Bill Morrison, Kristen Conrad, Erik Maeder, Bryan Pittard |
Lazy Handles | Marpole | Paul Keelan, Dwayne Wright, Pat Patterson, Peter Lee |
Team Moist | Granite | Cole Kopca, Emily Kopca, Matt Dolloff, Billy Duss |
Ron Bilodeau | Victoria CC | Ron Bilodeau, Rob McMurray, Dan Holland, Joe Gereluk |
Davy Jones' Rockers | Evergreen | Karen Fairley, Ernie Argetsinger, Ron Fairley, TBD |
George Thomsen | Inland Northwest CC | George Thomsen, Benjamin Priess, Seth Clock, Josh Kistner, Andrew Ackerman |
Miranda/Charles | Charles Smith, Mitchell hymowitz, Barry VanWieringen, Rob Gessner, Nadyne Krienke | |
Work In Progress | Granite | James Cramer, Steven Beach, Mike Williams, Alan Barkley |
Sea Shanty Quartet | GCC - Vancouver | Todd Schultz, Heather Manahan, Colin Madill, Peter Lang |
Jeffrey Peplinski | Detroit/Granite | Jeffrey Peplinski, Lori Markham, Tim Eng, Miyo Konno |
Fin Double | Evergreen | Kevin Rutherford, Margee Will, Adam Seymour, Kae Phillips-Hamblett |
Garbage Patch Kids | Granite | Greg Schatzman, Jen Nguyen, Squirrely Paul, Devin Davolio, Neal Digre |
Silver Tuna | Granite | David DeBois, Richard Palmason, Ramy Cohen |
Down Under | VCA, Melbourne | Brett Sargon, Sam Williams, Pete Manasantivongs, Matt Panoussi, Jennifer Westhagen |
Low Tide | The Clam, Sparkle fish, Flying fish, Sea stallion | |
Team Zissou | Frogtown | Max Sando, Mike Taylor |
Nick Pappin | Palouse Curling | Nick Pappin, Sam Jenkins, Shawn Jordan, Michael Allen |
Bill’s Abalone | Granite | Jason, KT, Tino, Claire |
Swept out to Sea | Chilliwack, Winnipeg | Steve Strathdee, Adrian Measner, Dan Burch, Edie Chaplin, Allie Bourne |
Kurt Hamilton | Marpole Curling Club | Kurt Hamilton, Nick Coleman, Xavier Glynn-Williams, Michael Rose |
Hunt 4 Red Rocktober | Granite | Chad Johnson, Lisa Rauliuk, Tim Youngbluth, Debbie Sharpe, Alecia Burke |
3LftSharksMakeARight | GCC | Ryan Doerfler, Nate Levin, Grace Ku, Chris Riley |
Broom Stacking 716 | Buffalo | Joshua Robinson, David Stachura, Maria Stachura, Aaron Joyal |
Seaman Staynes | Peace Arch | Chris Harrison, Ed Holland, joel macdonald, Simon Potts, John Reeves |
Oil Spiel | Granite | Kellen Chow, Alex Chow, Robi Singh, Dominic Arico, Kat Painter |
Team Kraken | Granite | Matt McLaughlin, Suzanne McLaughlin, Kelly Scherr, Will Dimmit |
Rock Cousteau | GCC | Scott Laidlaw, Katie Moran, Jason Colby, TBD |
NautShoal C-GULLible | GCC/Comox | Jilly Bean, The Chad, Oh Richard, Ha-ha-hanah-nah, Christie Wilhelmy, Andrew Ernst |
GCC Worthy | Granite | Mac McClelland, Blake Sweet, Stephen Grant, Kate Lawson |
Josh Letsinger | Boise Curling Club | Josh Letsinger, Taylor Hawker, Sam Thomas-Kuzilik, Brandon Folks |
That’s what sea said | Boise | Robo Hanson, Jared Belsher, Sam Genovese, CBD |
Rock Lobster | Granite | Suzannah Klaniecki, John Bell, Casey Duranleau, Ashley Duranleau |
ken Britz | Chilliwack | Ken Britz, Allan Vanderveen, Andre Anglehart, Gord Bradley |
Team Picanté | Vancouver CC | Randall Noble, Stephan Funk, Chad Findlay, Michel Lemieux |
Danell | Granite | Brian Danell, Ashleigh Price, Rob Smith, Mary Holmes, A.J. Joshi |
Drink like a Fish | Granite | Matt Fewins |
Sharknado | Royal City | Elisha Yager, Geoff Krawchuk, Meredith McNeill |
Nitrogen Narcosis | Victoria CC | John Coyne, Gerry Vantreight, Ted Eby, Len Chilibeck |
Bikini Bottoms | Royal City | Patrick Star, Squidward Tentacles, Spongebob Squarepants, Sandy Cheeks |
Skipless in Seattle | GCC | Thomas Lee, Jiyoung Lee, Jeff, Mijung |
Chris Sherry | GCC | Chris Sherry, Phil Shryock, John Harrison, Cristin Clark, Chris Bond |
So Many Whildens | Granite | Aaron Thompson, Eric Whilden, Allison Whilden, Matthew Whilden |
Land Sharks | Bend Curling Club | Jeff Gullickson, Jason Burge, Tom Schumacher, Greg Sheahan, Chet Liew |
Dem Low Depths | Granite | David Booth, Steve Demlow, Ari Krasik |
Seafood Takeout | Marpole | Ian baart, Robin Wong, Gary Sum, Peter Kwok |
Wheels | Granite | Mick Wheeler, Scott Smith, Jon Minnick, Jessica Shultz, Katie Santiago, Alex Kenesson |
Clamer Than You Are | Bend Curling Club | Jeff Gullickson, Evan Clark, Cicely Wingate, Holly Gullickson |
Had-A-Few | Vancouver CC | Meagan Abele, Samson Tam, Jeff Johnson, Mike Richardson |
Ice Men | SPCC | Jeremy Sigel, John Hoffoss, Mike Linden, Cori Tomlinson |
Sykes & Co | Marpole & Victoria | Ryan Sykes, Glen Allen, Mike Higgins |
Unsinkable II | Granite | Eric Kulcyk, Lydia Ansari, Melissa Hill, Eric Rimbey |
Sweeps w/ the Fishes | Granite | Brian Gore, Dani Thibodeaux, Bob Thibodeaux, Laurel Gore, Mary Alice Benson |
Hester | Granite | Chris Hester, Sheila Mariano |
Last Update: 2024 Apr 26 5:49:40 pm PDT